Antalya’da ailesi ve polis tarafından 4,5 aydır kayıp olarak aranan 20 yaşındaki Mervenur Polat’ın cansız bedeni bulundu. Olayla ilgili 6 kişi gözaltına alındı.

Antalya’da, geçen yıl 19 Ekim günü arkadaşıyla buluşacağını söyleyerek evden ayrıldıktan sonra kendisinden uzun süre haber alınamayan 1 çocuk annesi Mervenur Polat’ın, dün Muratpaşa ilçesindeki bir evin çatısında folyoya sarılı halde cansız bedeni bulundu.
Polat’ın cansız bedeni, yapılan incelemenin ardından otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Sabah saatlerinde yakınları ile Adli Tıp Kurumu morguna gelen Kenan Polat, kız kardeşinin cenazesini teşhis etti. Gözyaşlarına boğulan Polat, yakınları tarafından sakinleştirildi.

CANSIZ BEDENİ KURYEYLE BABASININ EVİNE GÖNDERMİŞ

DHA’nın aktardığı habere göre, Mervenur Polat’ın arkadaşı C.A. ile buluştuğu ve Polat’ın hayatını kaybetmesi üzerine C.A’nın Polat’ın cansız bedenini folyo ile sarıp, paket haline getirdikten sonra motosikletli kurye olan S.G. adlı arkadaşını aradığı belirlendi. S.G.’nin, Polat’ın cansız bedenini, Güllük Caddesi’nde C.A.’nın babasının oturduğu binanın çatı katındaki asansör dairesine bıraktığı ortaya çıktı.

6 KİŞİ GÖZALTINDA

Polis olayla ilgili C.A.’nın yanı sıra, F.T., İ.H., Ş.A.K., G.H. ve S.G. adlı şüphelileri gözaltına aldı. Mervenur Polat’ın cenazesinin, işlemlerin ardından Kayseri’de toprağa verileceği belirtildi.