İstanbul Nişantaşı’nda bir arkadaşıyla parkta otururken başörtülü oldukları gerekçesiyle araştırma görevlisi Neşe Nur Akkaya’ya saldırdığı iddiasıyla yargılanan Eray Çakın tutuklandı.

İstanbul Nişantaşı’nda bir arkadaşıyla parkta otururken başörtülü oldukları gerekçesiyle araştırma görevlisi Neşe Nur Akkaya’ya saldırdığı iddia edilen ve tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Eray Çakın tutuklandı. Eray Çakın,  “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik”, “aşağılama” ve “silahla kasten yaralama” suçlarından tutuklandı.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) Öğretim Görevlisi Neşe Nur Akkaya ve kız arkadaşı, “başörtülü oldukları” gerekçesiyle, Nişantaşı’nda bir parkta otururken Eray Ç.’nin kendilerine, “Burada sizin gibileri istemiyoruz. Gidin başka yerlere. Gaziosmanpaşa’ya gidin” dediğini ve “yumruklu” saldırıda bulunduğunu iddia etmişti. Akkaya, olaydan sonra darp raporu alarak Eray Ç’den şikayetçi olmuştu. Ardından DHA’nın aktardığı habere göre, Şüpheli Eray Çakın, gözaltına alınmıştı. Kasten yaralama suçundan mahkemeye sevk edilen Çakın adli kontrol kararı ile serbest bırakılmıştı. Saldırıya uğrayan Neşe Nur Akkaya’nın dün savcılık soruşturması kapsamında ifadesinin alınmasının ardından soruşturma derinleştirildi.