AKP Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis kadın cinayetleri haberlerinin abartıldığını belirterek, “Öldürülen erkek sayısı bu sayının 12 katı. Biz sadece kadınları ifade ediyoruz. Medya bu işin alıcısı olduğu için çok kullanıyor. Kadına karşı şiddet olaylarını çok kullanıyor, çok haberleştiriyor” dedi.

AKP Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, katıldığı bir televizyon programında Türkiye’nin kadın cinayetleri açısından dünyadaki diğer ülkelere göre daha iyi durumda olduğunu söyledi.

“MEDYA KADINA ŞİDDETİ ÇOK HABERLEŞTİRİYOR”

“Amerika’da bir milyonda 12 kadın şiddete kurban gidiyor” diyen Nergis, Türkiye’deki sayının bunun yarısı olduğunu ifade etti. Ardından “2020 yılında 300 kadın öldürüldü” ifadelerini kullanan program sunucusuna yanıt veren Nergis, şunları söyledi:
“Bakın ama öldürülen erkek sayısı bunun 12 katı. Biz sadece kadınları ifade ediyoruz. Medya bu işin alıcısı olduğu için çok kullanıyor. Kadına karşı şiddet olaylarını çok kullanıyor, çok haberleştiriyor. Bu da yanlış bir algı yaratıyor, sanki Türkiye’de çok fazla kadın öldürülüyor. Rakamlar ortada.”