Antalya’da 26 öğrenciyi cinsel istismara maruz bırakan öğretmen Mahmut Aydın Köksar, 621 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Köksar’a verilen cezada herhangi bir indirim uygulanmadı.

Kepez ilçesindeki bir ilkokulda yaşanan cinsel istismar olaylarıyla ilgili Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 12’nci duruşmasında karar verildi. Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Mahmut Aydın Köksar, pandemi tedbirleri nedeniyle Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı, çocukların aileleri ve taraf avukatları ise duruşma salonunda hazır bulundu. Sanık, savunmasında, üzerine atılı suçlamaları reddederek, beraatına ve tahliyesine karar verilmesini talep etti.

“ZİNCİRLEME ŞEKİLDE BASİT VE NİTELİKLİ CİNSEL İSTİSMAR”

Mahkeme heyeti, sanık Köksar’a 26 çocuğa yönelik “Tehdit, hizmet ilişkisinin sağladığı nüfuzu kötüye kullanma ile zincirleme şekilde basit ve nitelikli cinsel istismar” suçlarından 621 yıl hapis cezası verdi. Sanığın bir öğrenciye “cinsel istismar” suçundan ise beraatına karar verildi.

İNDİRİM UYGULANMADI

Mahmut Aydın Köksar’ın öğretmenlikten men edilmesine karar veren mahkeme heyeti, sanığın yargılama sürecinden pişmanlık göstermemesi nedeniyle de indirim hükümlerini uygulamadı.