Ayasofya’da nü poz veren manken hakkında dava açıldı

Ayasofya'da nü fotoğraf çektiren ve Kapadokya'da Türk Bayrağı üzerine yatarak poz veren Belçikalı manken Marisa Papen hakkında dava açıldı.

Ayasofya’da nü fotoğraf çektiren ve Kapadokya’da Türk Bayrağı üzerine yatarak poz veren Belçikalı manken Marisa Papen hakkında dava açıldı.

Ayasofya’da nü poz veren Belçikalı manken Marisa Papen hakkında 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

KUDÜS VE MISIR’DA DA CEZA ALMIŞTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Papen’in 2018’de Türkiye’ye gelerek Ayasofya’da çıplak fotoğraf çektirmesi ve Kapadokya’da Türk Bayrağı üzerine yatarak çıplak poz vermesi üzerine başlattığı soruşturmayı tamamlandı. Başsavcılıkça hazırlanan iddianamede, şüpheli Papen hakkında “Devletin egemenlik alametlerini aşağılama”, “Hayasızca hareketler” ve “Müstehcenlik” suçlarından 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor. Hazırlanan iddianame İstanbul Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildi. Başsavcılıkça yürütülen soruşturma kapsamında, Türkiye’den ayrıldığı için ifadesi alınamayan Papen hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

Manken Papen, Kudüs ve Mısır’da verdiği pozlardan dolayı tutuklanmış ve para cezasıyla serbest kalmıştı.