Casim Ozan Çeltik tarafından yüzü asitle yakılan Berfin Özek, faille ilgili şikayetinden vazgeçti. Özek’in avukatlarından Mehtap Sert, bu kararın “Öldüren sevgi olmaz” şiarıyla ters düştüğünü belirtti.

Hatay’ın İskenderun ilçesine bağlı Buluttepe Mahallesi’nde 15 Ocak 2019’da erkek arkadaşı Casim Ozan Çeltik tarafından asitli saldırıya uğrayan Berfin Özek, fail hakkındaki şikayetinden vazgeçti. Şikayette neden vazgeçtiği ile ilgili olarak Berfin Özek’ten henüz bir açıklama gelmedi.

AVUKATI DUYURDU

Sözcü’den Can Çapar’ın haberine göre, şikayetten vazgeçme kararını, Özek’in avukatlığını üstlenen isimlerden biri olan Mehtap Sert açıkladı. Sert açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Hepinizin yakından takip ettiği Berfin Özek davasında bizler ilk günden itibaren her türlü desteği verdik. Birçok kadın örgütüyle birlikte dayanışma içerisinde olduk. Berfin’i asla yalnız bırakmayarak her koşulda yanında olup tedavisini olabilmesi hayallerini yaşayabilmesi için var gücümüzle çalışma yaptığımız kamuoyunca bilinmektedir.

“ÖLDÜREN SEVGİ OLMAZ, YOLLARI AYIRDIK”

Sert, davadan neden vazgeçtikleri ise şöyle açıkladı:
“Ancak gelinen süreçte Berfin’in kendi iradesiyle şikâyetinden vazgeçtiğini bildirmesi üzerine bizler affetmesinin hukuki ve sağlık yönünden sonuçlarını kendisine açıkladık. Buna rağmen kendisi bu iradesinde ısrar ettiği için bizler de ‘Öldüren sevgi istemiyoruz’ şiarımıza ters düştüğünden ilkelerimizden asla taviz vermeyerek, bu saatten sonra Berfin Özek’le ilgili hiç bir çalışmada yer almayacağımızı kamuoyuna bildiriyoruz.”

“FAİL SERBEST KALABİLİR”

Berfin Özek’in azlettiği avukatlarından Nevzat Ercan ise gelişme üzerine yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“Berfin Özek, İskenderun Ağır Ceza Mahkemesi’ne bir dilekçe vermiş, Ozan Çeltik’i affettiğini ve bu konu ile ilgili tüm şikayetlerinden vazgeçtiğini bildirmiştir. ‘Onu seviyorum, onunla evlenmek istiyorum o da benimle evlenmek istiyor’ diye bilgilendirmiş. Bizleri de azletmiş. Bu durumda Ozan yeni yasa yürürlüğe girerse çıkma olanağına sahiptir. Bu konuda bizim düşüncemiz böyle bir dilekçe vermemesiydi. Ama kendisi affettiğini ve evlenmek istediğini söyleyerek dilekçesini vermiştir.”