Çanakkale’de bir kadın boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından kızının önünde öldürüldü.

Çanakkale merkezine bağlı Kurşunlu köyünde yaşayan 2 çocuk annesi Fatma K. gece vardiyası çıkışında yolunu kesen boşanma aşamasındaki eşi Aydın K. tarafından kızının gözü önünde bıçaklanarak öldürüldü.

SOKAK ORTASINDA KATLEDİLDİ

Çanakkale’de iki çocuk annesi 44 yaşındaki Fatma K. 19 yaşındaki kızıyla birlikte çalıştığı fabrikanın gece vardiyasından çıkarak, servis aracıyla Kurşunlu köyündeki annesinin evine gitti. Evin bulunduğu sokakta bekleyen boşanma aşamasındaki eşi Aydın K. Fatma K. ile kızının önünü keserek tartışmaya başladı. Bu sırada belinden bıçak çıkaran Aydın K. kızının engellemeye çalışmasına rağmen eşi Fatma K.’ya saldırdı. Genç kız panik ve korku içinde anneannesine koşarken, Aydın K. ise olay yerinden kaçtı.

MÜDAHALEYE RAĞMEN KURTULAMADI

Çevredekilerin ve kızının ihbarı üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. kalbinden ve karnından yaralanan Fatma K. ambulansla götürüldüğü Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Devlet Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Fatma K.’nın cenazesi otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

FAİL TUTUKLANDI

Şüpheli Aydın K. ise kısa sürede jandarma ekipleri tarafından suç aleti bıçak ile yakalanarak gözaltına alındı. İfadesinin ardından mahkemeye sevk edilen Aydın K. tutuklandı. Zanlı Aydın K.’nın, yaklaşık 2 aydır eşinden ayrı Çanakkale merkezde yaşadığı öğrenildi.