Kahramanmaraş’ta boşanma aşamasında olduğu kadını öldüren erkek, kadının annesine de şiddet uyguladı.

Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesinde 38 yaşındaki Ali Yavuz, boşanma aşamasında olduğu 28 yaşındaki Sevgi Yavuz’u av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Öldürdüğü kadının annesi Dürdane D.’yi de darp etti. Polis ekiplerince yakalanan Ali Yavuz, gözaltına alındı.

FAİL OLAY YERİNDEN KAÇTI

Kadın cinayeti, Fatih Mahallesi’nde meydana geldi. Ali Yavuz, boşanma aşamasında olan Sevgi Yavuz’un kaldığı annesinin evine gitti. Ali Yavuz Sevgi Yavuz ile kayınvalidesi Dürdane D.’yi darp etti. Ali Yavuz ardından eşine av tüfeğiyle ateş açtı. Sevgi Yavuz vücuduna isabet eden saçmalar nedeniyle yere yığılırken, Ali Yavuz ise kaçtı. Silah sesini duyanların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

HASTANEYE KALDIRILAN SEVGİ YAVUZ HAYATINI KAYBETTİ

Sağlık görevlilerince ilk müdahalesi yapılan Sevgi Yavuz ve annesi Dürdane D., Çağlayancerit Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada tedaviye alınan Sevgi Yavuz, doktorların tüm çabasına rağmen hayatını kaybetti. Kadının darp edilen annesi Dürdane D.’nin ise aynı hastanede tedavisinin devam ettiği ve sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

FAİL SİLAHLA YAKALANDI

Kaçan Ali Yavuz ise polis ekiplerince olayda kullandığı belirtilen silahla yakalanarak gözaltına alındı.