Şiddet gördüğü Hayrettin Akkoyun’dan boşanmak isteyen Seda Akkoyun ölüm ile tehdit ediliyor. İki gün önce evine silahlı saldırı düzenlenen Akkoyun, “Ölmek istemiyorum, iki çocuğum var yaşayacak güzel günlerim var. Ölmeden sesimin duyulmasını istiyorum. Ama artık hiç umudum kalmadı. Ölümün bana çok daha yakın” dedi.

Niğde’de yaşayan 25 yaşındaki Seda Akkoyun, eşi Hayrettin Akkoyun tarafından evlilik hayatı boyunca şiddete maruz bırakıldı. Şikayetlerine rağmen her seferinde serbest bırakılan Hayrettin Akkoyun, Seda Akkoyun’a daha fazla şiddet uygulamaya başladı. Bunun üzerine ailesinin yanına dönen ve boşanma davası açan Seda Akkoyun, hırsızlık suçundan hapse giren ancak af yasası kapsamında geçtiğimiz aylarda serbest bırakılan Hayrettin Akkoyun tarafından ölüm tehdidi almaya başladı.

Seda Akkoyun’u ölümle tehdit eden Hayrettin Akkoyun silah ile poz vermiş.

“BİR DAVA BİLE AÇILMADI”

Bir hafta içinde 3 defa uzaklaştırma olmasına rağmen her seferinde kapıya gelerek ailesini ölümle tehdit edildiğini kaydeden Seda Akkoyun, “Şubat ayında cezaevinden kaçıp benim evimin önüne geldi ve yine ölümle tehdit etti, evimin camlarını kırdı. Ancak hiç bir yaptırım uygulanmadı. Devlet bu konuda da bir şey yapmadı. Bir dava bile açılmadı” dedi.

BIÇAKLI SALDIRIYA UĞRADI: “BELKİ DE ÖLMÜŞ OLACAKTIM”

Boşanma davası açan ve ailesiyle birlikte yaşayan Seda Akkoyun’un evi Hayrettin Akkoyun tarafından dört kez basıldı. Burada ailesi ile birlikte bıçaklı saldırıya uğrayan Seda, “Komşular araya girmeseydi belki de ben şu an ölmüş olacaktım” diye konuştu. Yapılan şikayetler üzerine Hayrettin Akkoyun geçtiğimiz günlerde tutuklandı.

EVİNE SİLAHLI SALDIRI DÜZENLENDİ ANCAK SALDIRGANLAR SERBEST BIRAKILDI

Ancak bu sefer de Hayrettin Akkoyun’un ailesi tutuklanması üzerine, Seda Akkoyun’un ailesi ve çocuklarıyla birlikte yaşadığı eve silahlı saldırı düzenledi. Hayrettin Akkoyun’un kardeşi ve amcasının oğulları tarafından düzenlenen silahlı saldırı sonrası evin birçok yeri hasar gördü. Şans eseri aileden kimse herhangi bir yara almadan kurtuldu ancak bu saldırıyı düzenleyenler 27 Haziran gecesi gözaltına alınıp sadece 1 gün sonra yani 28 Haziran’da serbest bırakıldı.

Seda Akkoyun’un evine saldırı düzenledikten sonra tahliye olan kişinin paylaşımı: “Baba tahliye”

“UMUDUMU BENDEN ALDILAR”

Sesinin duyulması için bir umudunun olduğunu ancak evlerine düzenlenen saldırı sonrasında saldırganların serbest bırakılmasının ardından umudunun kalmadığını kaydeden Seda Akkoyun, “Artık umudum kalmadı. Savcı tutuklama istemiş, hakim bırakmış. Ölüm daha yakın artık bana. Biraz da olsa umudum vardı sesimi duyurabilmek adına ancak onu da benden aldılar” dedi.

“ÇOCUKLARIM ŞİDDETE KARŞI TEPKİSİZLEŞTİ”

Tüm bu süreçte çocuklarının psikolojik olarak çok fazla etkilendiklerini belirten Seda Akkoyun, “Çocuklarım artık şiddete karşı tepkisiz kalıyor, ağlamıyorlar bile. Olduğu yere bayılıp kalıyor” dedi.

“ÖLMEDEN SESİMİN DUYULMASINI İSTİYORUM”

Sesinin duyulması için çağrıda bulunan Seda Akkoyun, “Kadınlar öldükten sonra sesleri duyuluyor. Ancak ben ölmeden sesimin duyulmasını istiyorum. Ölmek istemiyorum, iki çocuğum var onlarla birlikte yaşayacak güzel günlerim var. Cumhurbaşkanımıza ulaşmak istiyorum. Benim sesim duyulsun istiyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.