Bir televizyon programında gündeme getirilen cinsel saldırı iddialarının ardından Malatya’nın Kale İlçe Başkanı Süleyman Karabulut, görevinden istifa etti.

Didem Arslan Yılmaz’ın sunduğu TV programında CHP Kale İlçe Başkanı Süleyman Karabulut’un bir kadını cinsel saldırıya maruz bıraktığı iddia edildi. Bu iddialar sonrası Karabulut, görevinden istifa etti.

“ÜYELİĞİ DE DÜŞÜRÜLDÜ”

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, yaptığı yazılı açıklama ile Karabulut’un üyeliğinin de düşürüldüğünü belirtti.

Kiraz, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bir TV kanalında Kale ilçe başkanımız ile ilgili iddialar yer almıştır. İddialar üzerine olay aydınlatılıncaya kadar ilgili kişinin üyeliği dahil tüm hak ve edinimleri askıya alınmıştır. Hemen belirtelim ki, bu iddia ilk kez televizyon yayınında dile getirilmiş olup konu hakkında bir soruşturma ya da dava olduğuna dair bilgimiz bulunmamaktadır. İlgili programda da bu yönde bir bilgiye yer verilmemiştir. Ancak iddiaların niteliği dikkate alındığında, konunun mutlaka yargı organları tarafından soruşturulması gerektiği açık olup, adaletin de bu şekilde tecelli edeceğine kuşku bulunmamaktadır. Parti olarak bu konudaki tavrımız nettir. Yargı mercilerince konu hakkında verilecek karar üzerine partimizce de nihai değerlendirme yapılarak gereken tüm adımlar atılacaktır.”

“HUKUKİ YOLLARDAN CEVAP VERİLECEK”

Süleyman Karabulut ise iftiraya uğradığını belirterek şunları söyledi: “Kişilik haklarıma, onuruma adı açıkça söylenerek üyesi olduğum CHP’ye alçakça saldırılmıştır. Hiçbir somut delil olmadan üzerime suçlu yaftası yapıştırılmıştır. Bu iftiralara karşı hukuki yollardan gerekli cevap verilecektir” açıklamasını yaptı.

Fotoğraf: csgorselarsiv/Hale Güzin Kızılaslan