Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan randevu talep ettiklerini belirterek, “Sanki bu olay gerçekten Tunceli’yi aşıyor hissine kapıldık. Cumhurbaşkanımızdan tekrar su altı arama çalışmalarının başlatılmasını da talep edeceğiz” dedi.

Tunceli’de, 5 Ocak tarihinden bu yana haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’dan 189 gündür haber alınamıyor. Gülistan Doku için bugün, Uzunçayır Baraj Gölü ve Sarısaltuk Viyadüğü bölgesinde AFAD ekipleri su yüzeyinde ve kıyı kesimlerinde bot ile arama yaptı.

“TEKRAR SU ALTI ARAMA ÇALIŞMALARININ BAŞLATILMASINI TALEP EDECEĞİZ”

Yapılan arama çalışmalarında Doku ile ilgili bir ize rastlanmadı. Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan randevu talep ettiklerini belirterek, “Sanki bu olay gerçekten Tunceli’yi aşıyor hissine kapıldık. Cumhurbaşkanımızdan tekrar su altı arama çalışmalarının başlatılmasını da talep edeceğiz” dedi.

“O GECEYE AİT ÇOK ÖNEMLİ BİR SIR ÇÖZÜLEMİYOR”

Aygül Doku, kardeşi Gülistan Doku’nun telefonuna ait yeni HTS kayıtlarının geldiğini ve kayıtlarda Gülistan’ın kaybolmadan önceki geceden, sabaha kadar hep telefon ile uğraştığını belirterek, “Gülistan o gece sabaha kadar uyumamış. Saat 01.54’te, 02.14’te, 02.19’da, 04.19’da, 06.19’da ve 09.00’a kadar telefonu aktif. O saatlere kadar muhtemelen erkek arkadaşıyla konuşuyordu. Erkek arkadaşı bu verilere göre neden o geceyi aydınlatmıyor?”

“ARTIK BU SÜRECİN HIZLANMASINI İSTİYORUZ”

“O gece sabaha kadar ne yaşandı ki Gülistan aktifti ve uyumamıştı? Bu sorular neden cevaplanmıyor neden aydınlatılmıyor. Demek ki o geceye ait çok önemli bir sır var ki, o sır çözülemiyor. Artık bu sürecin hızlanmasını istiyoruz. 189 gündür hiçbir sonuç elde edemiyoruz. Belki de kızımız zorla bir yerde tutuluyor. Biz zamanla yarışıyoruz. Bu zamanın artık daha çabuk ilerlemesini istiyoruz. Bir HTS çalışması 7 ayımızı aldı. Bir görüntü vardı hâlâ çözülmedi” diye konuştu.