İstanbul Silivri’de yaşayan Melek Güngörmüş isimli bir kadın, evli olduğu Süleyman Güngörmüş tarafından katledildi.

İstanbul’un Silivri ilçesinde 18 Ocak Pazartesi günü daha öncede eşine şiddet uyguladığı öğrenilen 42 yaşındaki Süleyman Güngörmüş, evli olduğu 39 yaşındaki Melek Güngörmüş’ü katletti. Yere yığılan kadını evde bırakarak kaçan Süleyman Güngörmüş akşam saatlerinde ağabeyine olayı haber verdi.
Süleyman Güngörmüş’ün ağabeyi polis ve sağlık ekipleriyle birlikte eve gitti. Sağlık ekipleri hareketsiz halde yatan Melek Güngörmüş’ün öldüğünü tespit etti. Polis ekipleri Güngörmüş’ün yakınlarına haber verirken cenaze de otopsi için Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

KADIN CİNAYETİ FAİLİ TUTUKLANDI

Polise teslim olan Süleyman Güngörmüş emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Güngörmüş çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yakınları tarafından Adli Tıp Kurumu’ndan alınan cenaze Başakşehir Kayabaşı Mezarlığı’na dün öğle vakti defnedildi.

“EVLİLİĞİN 4. AYINDA KUMAR NEDENİYLE GEÇİM SIKINTILARI BAŞLADI”

Melek Güngörmüş’ün ağabeyi Emrah Ayaz evliliğe ilk zamanlarda karşı çıktığını ifade ederek, “İlk evleneceği zaman biz karşıydık. ‘Ağabey ben çok seviyorum, Süleyman iyi bir çocuk’ dedi. Biz de tamam, senin dediğin gibi olsun dedik. Düğünden 4 ay sonra sıkıntılar başladı. Sürekli kumar nedeniyle geçim sıkıntıları başladı. İki defa boğmaya kalktı. İkincisin de bizim haberimiz oldu, gittik, aldık. Bir ay sonra aradı; ‘Barışmak istiyoruz’ dedi. Kız kardeşim de yuvamı belki kurtarırım diye kabul etti. Onu da kız kardeşimi de kendi iş yerime götürüp sigortasını yaptım. 6-7 ay kaldı sonra çalışmadı. En son 4 gün önce kız kardeşim geldi. Yüzünde buruk ifade vardı. ‘Sıkıntım yok ağabey’ dedi. Kız kardeşim evine geri gidiyor. Yüzüğünü almış, satmış, borçlarım var demiş. Mevzu bu yüzden başlıyor ve kardeşimi boğarak öldürüyor. Yeter artık, kadına kalkan eller kırılsın. Biz kız kardeşimizi mezara gömdük, onlar kafalarını öne eğeceği yerde gelip hala bize mal paylaşımı hesabı yapıyorlar” dedi.

”KADIN CİNAYETLERİNİN SON HALKASI BENİM ABLAM OLDU”

Kadın cinayetlerinin son halkası benim ablam oldu. Ne yapacağımızı hiç bilmiyoruz. Biz hiç ölüm acısı yaşamadık daha önce ama en beterini yaşattılar bize.’ Melek Güngörmüş’ün annesi Peyruze Ayaz ve babası Sait Ayaz da kızlarının katilinin en ağır cezayı almasını istedi.