İstanbul Büyükçekmece’de Sami Aslan, kendisinden boşanmak isteyen Derya Aslan’ı boş bir araziye götürerek öldürdü. Fail Sami Aslan daha sonra kayıplara karıştı.

İstanbul Büyükçekmece’de Sami Aslan isimli erkek, kendisinden boşanmak isteyen Derya Aslan’ı “Barışalım” diyerek götürdüğü boş bir arazide öldürdü.
Dün 23.00 sıralarında Büyükçekmece’de yaşanan olayda, otomobiliyle kendisinden boşanmak isteyen ve ailesinin yanında kalan Derya Aslan’ın yaşadığı eve gelen 33 yaşındaki Sami Aslan, barışmak istediğini söyledi.
Hem konuşmak hem de çocuklarını görmek isteyen kadın, boşanmak istediği Sami Aslan ile birlikte evden ayrıldı. Derya Aslan’ı Büyükçekmece’de boş bir araziye götüren fail Sami Aslan, kadını öldürdükten sonra, olay yerinden kaçtı.
Fail Sami Aslan’ın daha sonra Derya Aslan’ın ağabeyini arayarak, “Gelin cesedinizi alın” dediği belirtildi. Aile durumu polise haber verirken, polis ekipleri kadının cansız bedeninin bulunduğu noktaya giderek incelemelerde bulundu.

“SUÇU KADIN OLMAK MI?”

Failin yakalanmasını isteyen abla Gülten Kavaklı, şöyle konuştu:
“Öldürmeye değer miydi? Daha 33 yaşında, bunu hangi ülke hangi millet kabul ediyor. Bütün dünyaya soruyorum. Suçu kadın olmak mı suçu anne olmak mı? Ölümü mü hak ediyor. Kız kardeşim 2 ay önce boşanma davası açtı. Evrak eksikliğinden dava başlamadı. Kardeşimi aradı 3 gün boyunca ‘çocuklar için barışalım’ dedi. Ailesi de izin verdi. Buradan kardeşimi götürdü. 20 dakika sonra telefon geldi. Ağabeyimi aradı dedi ki ‘Gelin cesedinizi alın’. Kadın cinayetleri artık yeter. Kaçtı. ‘Daha öldüreceğim 2 kişi var’ diye bizi tehdit ediyor. Çocukların haberi yok.”
Genç kadının annesi Müşerref Akın ise, “15 senedir bu derdi çekiyoruz. Çocuklarımı tehdit ediyordu. Perişan olduk. Çocukların hatırı için ‘gideyim’ dedi. Giydirdim güzelce eline verdim. Çocukları için gitti ölüm haberi geldi. ‘Bir defa çocuklarıma sarılayım’ dedi. ‘Bir gece çocuklarımın yanında kalayım o bana yeter’ dedi” ifadelerini kullandı.
Polis kaçan fail Sami Aslan’ın yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.