Antalya’da işkence uygulayarak öldürmekle tehdit eden evli olduğu Ramazan İpek’in kendisini ve çocuklarını korurken ölmesine neden olan Melek İpek tutuklandı. Melek İpek’in tutuklanmasına tepki gösteren kadınlar imza kampanyası başlattı.

Antalya’da evli olduğu Ramazan İpek adlı erkek tarafından işkence gören Melek İpek, Ramazan İpek’i öldürmesinin ardından yaralı halde tutuklandı. Ramazan İpek’in kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu ve işkence ettiğini anlatan Melek İpek, kendisini korumak için eline silah aldığını ifade ederek “Elimden silahı almaya çalışırken silah patladı. Tek el ateş aldı. Nasıl patladığını bilmiyorum” dedi.
Kendisine işkence ederek öldürmekle tehdit eden Ramazan İpek’i öldüren Melek İpek’in tutuklanmasına tepki gösteren kadınlar imza kampanyası başlattı. Sosyal medya üzerinden kampanya başlatan kadınlar, Melek’in derhal serbest bırakılması çağrısı yapıyor.

MELEK İPEK YAŞADIKLARINI ANLATTI: “SENİ ÖLDÜRECEĞİM” DEDİ

Melek İpek, gördüğü işkenceyi ve yaşadıklarını şöyle anlattı: “Çocuklarım da şiddet görüyordu, korktuğum için şikayet edemedim. Çocukları öldürmekle tehdit ediyordu. Olay günü aynı evin içindeyken ‘boşanmak istiyorum’ diye mesaj attım. Çocuklarla yatmaya hazırlanıyorduk. Av tüfeğiyle odaya girerek ‘Seni öldüreceğim’ dedi. Çocuklarımı hemen arkama aldım. Kendisine ‘Yapma ne olur’ diye yalvarmaya başladım. Eşimin kararlı olduğunu ve ateş edeceğini anladım. Elimle çocukları yatağın üzerinde doğru ittirdim. Diğer elimle de tüfeğin namlusunu tuttuğumda kurşun benim yan tarafımdan cama isabet etti. Tekrar yalvardım, yakardım. Bir daha ateş etmedi. Tüfeğin dipçik kısmıyla başıma ve vücuduma vurdu. Gördüğüm şiddet sonrası bayıldım. Kendime geldiğimde ellerim kelepçeliydi. Eşim sabah uyandı, kahvaltı yapmadan gitti. Odadan çıkarken kelepçenin anahtarını, bıçağını ve silahın birisini alarak gitti. Öncesinde çocuklarıma, ‘Geldiğimde annenizi de sizi de öldüreceğim, evden dışarı çıkmayın’ dedi. Büyük kızımla toka gibi şeylerle kelepçeyi açmaya çalıştık, açamadık. Olayda kullandığım tüfeği akşam içeri eşim koymuş. Eşim bağırarak içeri girdi. Direkt benim bulunduğum odaya geldi. Kapıyı sert şekilde açtı. O sırada bulunduğum odada silahı gördüm. Ellerim kelepçeli silahı koltuğumun altına aldım. Elim tetiğe ulaşamıyordu. Beni görünce ‘Beni mi öldüreceksin?’ dedi. Elimden silahı almaya çalışırken silah patladı. Tek el ateş aldı. Nasıl patladığını bilmiyorum.”
İmza kampanyasına buradan ulaşılabilir.