Mersin’in Erdemli ilçesinde Semra Çetin’i katlettikten sonra kaçan Ahmet Çetin, yakalandı.

Mersin’in Erdemli ilçesinde evli olduğu kadın Semra Çetin’i katlettikten sonra kaçan Ahmet Çetin, yakalandı. Çetin’in ilk ifadesinde, “Her zamanki gibi küçük şeylerden tartışma yaşadık. Tartışma esnasında bir anda sinirlendim ve sinirime hâkim olamayarak eşimi bıçakladım” dedi.

Olay, dün saat 14.00 sıralarında Erdemli ilçesi Merkez Mahallesi Müftüler Sokak’ta, 3 katlı bir apartmanın 3’üncü katında meydana geldi. Ahmet Çetin ile 3 yıl önce evlendiği Semra Çetin arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Ahmet Çetin, mutfaktan aldığı bıçakla Semra Çetin’i defalarca bıçakladı. Semra Çetin hayatını kaybetti. Olay sırasında uyurken seslere uyanan Semra Çetin’in ilk evliliğinden olan kızı Seda Gürbüz, odadan çıkınca annesinin cansız bedeniyle karşılaştı. İhbar üzerine adrese polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerinde yapılan incelemenin ardından Semra Çetin’in cansız bedeni, otopsi için Mersin Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

FAİL KAÇARKEN YAKALANDI

Olayın ardından kaçan kadın cinayeti faili Ahmet Çetin, yaya olarak Silifke istikametine giderken Susanoğlu mevkisinde polisler tarafından yakalandı.  Çetin, emniyetteki işlemlerinin ardından Erdemli Adliyesi’ne sevk edildi.