Bahçelievler’de dün sabah saatlerinde bir apartmanın ikinci katındaki patlamada medya sektöründe çalışan 31 yaşındaki Fatma Mavi’nin hayatını kaybettiği belirlendi. Ancak olayın ardından gözaltına alınan Ergin A.’nın, Fatma Mavi’yi önce boğduğunu daha sonra da yaktığını söylediği aktarıldı.

İstanbul’un Bahçelievler ilçesine bağlı Şirinevler Mahallesi Mahmutbey Caddesi 4. Sokakta dün sabah 09.00 sıralarında meydana gelen olayda, 5 katlı apartmanın ikinci katında patlama meydana geldi. Olay yerine gönderilen itfaiye ekipleri salon kısmında 31 yaşındaki Fatma Mavi’nin cansız bedeniyle karşılaştı.
2 yıldır burada oturduğu öğrenilen Mavi’nin öldüğü patlamayla ilgili çalışmalarını derinleştiren Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Fatma Mavi’nin en son irtibatta olduğu kişilerle ilgili çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda Mavi’nin en son Ergin A., ile sık sık görüştüğünü tespit etti.

“ÖNCE BOĞDUM, SONRA YAKTIM”

Bunun üzerine çalışma başlatan ekipler Ergin A.’yı gözaltına aldı. Fail Ergin A.’nın ifadesinde, “Gece Fatma ve yanında bulunan 2 kadınla buluşup Taksim’e gittik. Sabah 07.00 sıralarında olayın yaşandığı eve geldik. Başka bir kadın yüzünden bu sırada Fatma’yla aramızda kıskançlık tartışması çıktı. Kendimi tutamadım. O an cinnet getirdim ve Fatma’yı ellerimle boğdum. Sonra Ali İlkay S., adlı arkadaşımı çağırdım. Benzin istasyonuna gittik. Ona para vererek benzin aldırdım. Sonra eve geldim. Ali çıkmadı yukarı. Ben daha sonra benzini dökerek evi ateşe verdim. Fatma’yı da yaktım” dediği öğrenildi.
Ellerinde ve kollarında yanıklar bulunan Ergin A.’nın ifadesinin ardından Bahçelievler Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin Ali İlkay S.’yi de gözaltına aldığı belirtildi.