Yolda yürüyen 18 yaşındaki kadına muştayla saldırması sonrası verdiği ifadede ”Pardon, başkasına benzettim” diyen saldırgan, gönderildiği cezaevinden bir ay sonra tahliye edildi.

Bursa’da işinden çıkarak eve gitmek üzere sokakta yürüyen 18 yaşındaki genç kadına muşta ile saldıran ve 16 farklı suçtan sabıka kaydı bulunan Sedat A., “Pardon. Başkasına benzettim” diye ifade verdi. Tutuklanarak cezaevine gönderilen saldırgan, bir ay sonra görülen ilk duruşmada ise serbest bırakıldı.

İşçi servisinden inerek evine doğru yürüyen E.Ö., Sedat A.’nın muştalı saldırısına uğradı. Ne olduğunu anlamayan genç kadın, kanlar içerisinde yere yığıldı. Bu sırada çevrede bulunan vatandaşlar, saldırıya müdahale ederek saldırganı etkisiz hale getirdi. Kafasında ve yüzünde ağır yaralar olan genç kadın, olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Şüpheli Sedat A. ise polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

BİR AY SONRA SERBEST BIRAKILDI

Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan ve 16 farklı suç kaydı bulunan Sedat A., ”Benim ağabeyim daha önce öldürüldü. Onu ağabeyimin ölümüne sebep olan kişiye benzettim, bilerek olmadı pardon pişmanım” dedi. Sedat A., polis merkezindeki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bir ay sonra görülen ilk duruşmada ise serbest bırakıldı.

“MASKEMİ ÇIKARTTIĞIMDA DA DURMADI”

Saldırı günü yaşadıklarını anlatan E.Ö. şunları kaydetti:

“Evime doğru giderken bir anda arkamdan darbe aldım ve darbenin etkisiyle yere düştüm. Yere düştüğümde üstümde bir adam vardı. Bana hakaret ve küfürler ediyordu. ‘Sen abimi öldürdün Songül, ben de seni öldüreceğim. Bugün yaşama ihtimalin yok. Bugün son günün’ gibi kelimeler kullandı. ‘Ben abini öldürmedim, bırak artık canım acıyor’ dedim ama beni dinlemedi. Yüzümdeki maskeden tanıyamadığı için maskemi çıkardım. Buna rağmen durmadı ve 4-5 dakika beni darp etti. Bu darbeler sadece yüzüme geliyor, öldürücü şiddetle vuruyordu. Dayanacak gücüm kalmamıştı. Çünkü adam bana göre çok kalıplı ve güçlüydü. Sadece yüzümü korumak için ellerimle kapatmak zorunda kaldım. Yere yığıldığımda yanıma bir adam geldi ve bana yardım etti. Beni hastaneye kaldırmışlar, adamı ise nezarete atmışlar. Bir gün sonra cezaevine sevk edildiğini öğrendim.”

“BU NASIL BİR ADALET?”

Mahkemenin muştalı saldırgan için verdiği şartlı tahliye kararını duyunca isyan eden E.Ö., “Bu adam beni ‘Katilsin’ diyerek suçlayıp muşta ile saldırıyor, öldüresiye darp ediyor. Bir kadına sen nasıl muşta ile vurabilirsin. Bu nasıl bir adalet?” dedi.