31 yıldır kadınların iş ve meslek hayatında güçlenmesi için faaliyetlerini sürdüren Etiler Soroptimist Kulübü İş ve Meslek Kadınları Derneği bu kez uluslararası alanda düzenleyeceği konferansla toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratacak.

1988 yılından bu yana kadınların iş ve meslek hayatında güçlenmesi için faaliyetler sürdüren Etiler Soroptimist Kulübü İş ve Meslek Kadınları Derneği, bu yıl yine bu amaçla uluslararası bir konferansa imza atacak. Uçuruma Köprü Kuran Kadınlar: İş Hayatında Cinsiyet Eşitliği Uluslararası Konferansı 15 Kasım’da 9.00- 17.30 saatleri arasında Ortaköy’de Galatasaray Üniversitesi Aydın Doğan Konferans Salonu’nda herkese açık olarak gerçekleştirilecek. Konferans, toplumsal cinsiyet eşitsizliği alanında farkındalığını artırmak isteyen, çözüm arayışında olan herkesi başarılı iş kadınlarının deneyimleri ile buluşturacak.
Kenya, Polonya, Danimarka, İzlanda, Ruanda ve Belçika’dan konuşmacı olarak katılacak olan dünyadaki diğer Soroptimist üyelerinin de deneyimleri ve birikimleriyle zenginleştireceği konferansta toplumsal cinsiyet eşitsizliklerinin giderilmesiyle ilgili çözüm önerileri konuşulacak. Derneğin Avrupa Birliği Projesi olarak yaptığı İşte Eşitlik (Soroptimists Advocate Gender Equality (SAGE) in Work) Projesi’nin bir parçası olarak gerçekleştirilecek olan konferansta çeşitli ülkelerin iyi uygulamaları ile cinsiyet uçurumuna köprü kuran kadınların tecrübeleri, görüşleri ve önerileri paylaşılacak.