Yeni Akit ‘gazetesi’ oyuncu Meryem Uzerli’nin çocuk beklediği yönündeki haberi, ‘Türk kaşarı’ ifadesiyle manşetine taşıdı.

Oyuncu Meryem Uzerli’nin çocuk beklediği yönündeki haberi ‘Türk kaşarı’ ifadesiyle manşetine taşıyan Yeni Akit, sosyal medyada tepki topladı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ GÖSTERİLDİ

Oyuncu Meryem Uzerli, geçtiğimiz günlerde ikinci kez çocuk sahibi olacağını açıkladı. Yeni Akit ‘gazetesi’ ise bu haberi ‘Türk kaşarı’ hakareti ile manşetine taşıyarak ünlü oyuncuyu hedef gösterdi. Oynadığı Muhteşem Yüzyıl dizisi ile de gazetenin hakaretlerine maruz kalan Uzerli ile ilgili haber sonrasında sosyal medyada pek çok yurttaş habere tepki gösterdi.
“Ecdadımıza saldıran Muhteşem Yüzyıl isimli dizide oynayan, evlilik dışı çocuk sahibi olduğu için Arap sosyal medyasında ‘Türk kaşarı’ olarak adlandırılan ve Batılı laikçi yaşam tarzının ağına takılan Meryem Uzerli, tekrar Veledi-i Zina ile çocuk sahibi olacağını açıkladı. 
Batılı laikçi yaşam tarzının paramparça ettiği hayatlar silsilesi her geçen derin izler bırakmaya devam ediyor. Bir dönem Osmanlı Devleti’ne yönelik hakaretlerin yer aldığı Muhteşem Yüzyıl adlı dizide rol alan, Can Ateş adlı bir kişi ile yaşadığı evlilik dışı ilişkisi sonrası bir veled-i zina dünyaya getiren Uzerli’nin son rezaleti de patladı. Batılı laikçi yaşam tarzının ağına takılan ve bir dönem Arap sosyal medyasında ‘Türk kaşarı’ olarak anılan Meryem Uzerli, yine bir veled-i zina dünyaya getireceğini söyledi.Annesi Alman babası Türk olmasına rağmen kendisini Alman olarak pazarlayan, Türkiye’de Muhteşem Yüzyıl adlı rezil dizi ile tanınmasının ardından Berlin’e yerleşen Meryem Uzerli, Batılı laikçi yaşam tarzının paramparça ettiği hayat hikayelerinden birini de veled-i zina olarak dünyaya getireceği günahsız bir çocuğa yaşatacak.
Berlin’e yerleşerek bir kafe açan Uzerli, yaptığı açıklamada “Bebeğimiz 5 aylık… Ocak gibi kısmetse dünyaya gelecek. Cinsiyeti kız… Lara artık 7 yaşında… Zaten uzun zamandır kardeş istiyordu. Kendi ailemizi kuruyoruz” ifadelerini kullandı.
Uzerli, veled-i zina ile dünyaya gelecek çocuğunun babasının kim olduğuna ilişkin sorulara ise cevap vermedi. Zina yoluyla dünyaya getireceği günahsız bir çocuğu babasız bir hayat ile baş başa bırakacak olan Uzerli, çocuğun psikoloji dünyasında kalacak derin izlerin de sorumlularından biri olacak. Aile kavramından uzak ve baba şefkatinden yoksun kalacak olan çocuğun günahı Uzerli’nin boynunda olacak. Dileriz ki, Meryem Uzerli, en kısa zamanda meşru yolu bulur ve veled-i zina olarak dünyaya getireceği çocukların hayatlarını karartmaktan vazgeçerler.”