Muğla’da 24 yaşındaki üniversite öğrencisi Zeynep Şenpınar’ı öldüren Selim Ahmet Kemaloğlu müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Zeynep Şenpınar, eski erkek arkadaşı 27 yaşındaki Selim Ahmet Kemaloğlu tarafından 24 Mayıs 2020’de katledilmişti. Kemaloğlu hakkında “beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiyi canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürmek” suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame, Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilmişti. Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanık Selim Ahmet Kemaloğlu, tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Şenpınar’ın annesi Aruz Şenpınar, Kadın Hakları Derneği üyeleri ile aralarında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatının da bulunduğu taraf avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.

KADIN CİNAYETİ FAİLİNDEN “PSİKOLOJİM BOZUKTU” SAVUNMASI

Son sözü sanık, üzücü olayın hastalığı nedeniyle meydana geldiğini iddia ederek, “Yönlendirilmiş olmam sebebiyle psikolojim bozulduğu için elim olaya sürüklendim. Başka da söyleyecek sözüm yok” dedi. Mahkeme heyeti, Kemaloğlu’na ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası verdi.