YEREL GÜNDEM

Batman’da belediyeden binalarını geri alma kararı

Batman Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısında mülkiyeti belediyeye ait olduğu halde başka kurumlara devredilen binaların tekrar belediyeye devri için karar aldı.

Batman Belediye Meclis toplantı salonunda yapılan görüşme, Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir, Songül Korkmaz ve Belediye Meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda gündem maddesinin 42, 43, 44, 45 ve 46. Maddelerinde yer alan adları Bilgi Evleri olarak değiştirilen Halk Evlerinin ve diğer sosyal donatıların tahsis iptalini içeren öneri meclis üyelerinin onayına sunuldu.

Toplantıda, mülkiyeti Batman Belediyesine ait Bilgi Evleri (Halk Evleri) kayyum döneminde alınan, 4 Halk Evinin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne yapılan tahsisi ile Bayındır Mahallesinde bulunan Tekstil Atölyesi, Çamlıtepe Mahallesindeki Jiyan (Yaşam) Park’ın içerisinde bulunan sosyal donatılar, Selis Kadın Merkezi ile Musa Anter Halk Evi’nin tahsis kararlarının iptalleri Belediye Meclisi’nce oy çokluğuyla karara bağlandı.

Meclis toplantısındaki gündem maddesi hakkında görüşlerini açıklayan meclis üyeleri, 307 Milyon TL borcu bulunan bir belediyenin sahip olduğu gayrimenkul ve sosyal donatıların tahsisinin hukuka aykırı olduğu belirtilirken, devredilen yapıların tekrar belediye bünyesine kazandırılması gerektiğine dikkat çekildi.

dokuz8HABER’i takip edin

Video