Antalya’da yayın yapan haftalık Son Havadis Gazetesi’nin Fettah Tamince haberine yanıt Cleen Sheet adlı sosyal medya itibar şirketinden geldi.
Antalya’da haftalık yayın yapan ve internet sitesi olarak da yayınlarını sürdüren Son Havadis Gazetesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İş insanı Fettah Tamince arasında devam eden tartışmaları ve Fettah Tamince ile ilgili MASAK Raporunu geçtiğimiz hafta sayfalarına “İşte Tamince’nin varsa göstersinler dediği belgelerden örnekler” başlığı ile sayfalarına taşımıştı.
Son Havadis Gazetesinin bu haberinin ardından gazete yetkililerine [email protected] adresinden bir ileti geldi. Bu iletide, “Sayın yetkili. Cleen Sheet olarak Fettah Tamince’ye online itibar konusunda hizmet vermekteyiz. Yöneticisi olduğunuz internet sitesinin http://akdenizsonhavadis.com/haber-4011-iste_tamince%E2%80%99nin_%E2%80%98varsa_gostersinler%E2%80%99_dedigi__belgelerden_ornekler.html sayfasındaki içerik doğru bilgi içermemektedir. Bu konuda gerekli hassasiyeti göstermenizi ve içeriği yayından kaldırmanızı rica ederiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dileriz” denilerek sayfanın yayından kaldırılması istendi. Cleen Sheet yetkilileri ile telefon ile bağlantı kuran gazete yetkilisi Mehmet Akyol haberi kaldırmayacaklarını belirtince, Cleen Sheet görevlileri hukuksal yollara başvuracaklarını belirtti.
Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Mehmet Akyol, “daha önce böyle bir durum ile karşılaşmadık. Cleen Sheet ile görüşmemizde Fettah Tamince’nin cevap hakkının bulunduğunu ancak bunun hukuksal yollardan yapılması gerektiğini kendilerine belirttik.” Dedi. Akyol, eğer haberde sıkıntı varsa bunun hukuksal yollardan tespit edilmesi ve buna göre hareket edilmesi gerekirken özel bir şirketin böyle yönelime girmesini doğru bulmadığını da belirtti.