YEREL GÜNDEM

Tiyatrocu Ercan Kont sonsuzluğa uğurlandı

Adana’da önceki gün kaldığı huzur evinde hayatını kaybeden Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Müdürlüğünden emekli olan 77 yaşındaki Ercan Kont son yolculuğuna uğurlandı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü’nden emekli olan 77 yaşındaki Ercan Kont, bir süredir kaldığı Merkez Seyhan ilçesindeki huzurevinde vefat etti. Ercan Kont için Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda tören düzenlendi. Tiyatrocu Ercan Kont, renkli ve sevgi dolu kişiliği, sanatçılığı ile toplumsalcı duruşu dile getirilerek uğurlandı.

Ercan Kont’un sonsuzluğa uğurlandığı törene Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İsmet Yüksel, CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi, CHP Adana Milletvekilleri Ayhan Barut ve Burhanettin Bulut, Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük, KESK Döndm Sözcüsü Muzaffer Yüksel, Eğitim Sen Adana Şube Başkanı İrfan Doğan, TMMOB-İMO Başkanı Zekerriya Turan Bayburt, eski milletvekilleri, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, aile bireyleri, tiyatrocular ve sevenleri katıldı.
Törende yapılan konuşmalarda Ercan Kont’un renkli ve sevgi dolu kişiliği ile tiyatroculuğu dile getirildi. Ercan Kont, törenin ardından Kabasakal Mezarlığı’nda toprağa verildi. Bir televizyon programında okuduğu “Cinnet” şiiriyle de bilinen Kont’un daha önce iki defa beyin ameliyatı geçirdiği ve alzheimer hastası olduğu öğrenildi.

dokuz8HABER’i takip edin

Video