YEREL GÜNDEM

Yenişehir Belediyesi ve MERSİNGİAD, öğrencileri istihdam edecek proje için iş birliği yaptı

Yenişehir Belediyesi ile MERSİNGİAD arasındaki iş birliği protokolü ile başarılı ancak ekonomik açıdan dezavantajlı öğrencilere iş insanları tarafından destek sağlanacak.

Engellilere, yaşlılara, gençlere ve dezavantajlı gruplara alternatif bir yaşam sunmayı hedefleyerek kurulan ve alanında uzman gönüllülerden oluşan Yenişehir Belediyesi Alternatif Yaşam Gönüllüleri Düşler Akademisi, başarılı ancak maddi durumları yetersiz üniversite öğrencilerine de el uzatacak. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve Mersin Girişimci İş Adamları Derneği (MERSİNGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Serkan İzol tarafından imzalanan iş birliği protokolü ile MERSİNGİAD tarafından belirlenen sektörlerde yetkin iş insanları ile öğrenciler bir araya getirilecek.

ÖĞRENCİLERİN İŞ BULMA FIRSATI ARTACAK

Öğrenciler eğitim aldıkları alanlarda deneyim kazanırken, istihdam için fırsat yakalayacak. Proje süresince Düşler Akademisi tarafından tespit edilecek olan öğrenciler ile MERSİNGİAD tarafından belirlenecek iş insanları belli aralıklarla bir araya gelecek. Deneyim ve bilgi aktarımı üzerine temellendirilen iş birliği ile projede yer alacak üniversite öğrencileri mezun olduktan sonra iş bulma şansını arttıracak.

İSTİHDAM İÇİN YENİ PROJELER ÜRETMEYE DEVAM EDECEK

İmzalanan protokol ile hayata geçen proje hakkında konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, projenin üniversite öğrencilerine eğitim aldıkları alanlarda deneyim ve istihdam açısından bir fırsat olacağını belirtti. Üniversite öğrencilerinin mezun olduktan sonra iş bulma noktasında sıkıntı yaşadıklarını kaydeden Özyiğit, Yenişehir Belediyesi olarak öğrencilere istihdam yaratmak için projeler üretmeye devam edeceklerini vurguladı. Başkan Özyiğit, Düşler Akademisi’nde yer alan gönüllülere de teşekkür etti.

MERSİNGİAD Başkanı Mehmet Serkan İzol ise böyle bir girişimden dolayı Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ve gönüllüleri kutladığını belirterek, MERSİNGİAD olarak projeye gereken desteği vereceklerini ifade etti.

dokuz8HABER’i takip edin

Video