DOKUZ8 GÜNDEM

Günden Kalan | Erdoğan’ın ‘Manevi kızı’ İmamoğlu’nu desteklediği için bıçaklandı

Tekirdağ’da kanser tedavisi görürken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Manevi kızım’ dediği Göknur Damat, Ekrem İmamoğlu için “her şey çok güzel olacak” diye paylaşım yapıp destek için 20 TL para yatırdı. Linç girişimine maruz kalan Damat, bir kişi tarafından baldırından bıçaklandı.

Ekrem İmamoğlu, Erdoğan’ın “manevi kızı” olarak saraya kabul edilen ve İmamoğlu’nu desteklemesi nedeniyle sosyal medyada hedef gösterildiği için bıçaklı saldırıya uğrayan Göknur Damat’ı ziyaret etti.
Göknur Damat, Tuğrul Selmanoğlu tarafından böyle hedef gösterilmişti: “Bizden olanı bir kenara attık… Bizden olmayanı başa taç ettik… Onlar da aldı bizi ayak altına paspas etti…”

Ekrem İmamoğlu: “Linç edenler, sopayla dövenler ve bıçaklayanlar serbest bırakılıyor. Can güvenliğinize dikkat edin. Önce troller hedef gösteriyor sonra AKP’ye bağlı mafya devreye giriyor. Çünkü arkasında yargı var.”

ODTÜ’deki “Verşan Kök’e Veda Töreni”nde Verşan Kök maskesi takan öğrencilerin korumaları çekim yapan öğrencilere temsili olarak böyle müdahale etti.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ndeki bir derslikte kitap okuyan öğrenciler, üniversitenin Özel Güvenlik Birimleri tarafından engellenmeye çalışıldı. Güvenlikler, öğrenciler hakkında tutanak tutulacağını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nin bugünkü toplantısında su faturasında indirim sağlayacak olan düzenleme oy birliğiyle komisyona sevk edildi. Su fiyatlarında indirim, Ekrem İmamoğlu tarafından gündeme getirilmişti.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısında, AKP’nin belediye şirketlerinin kontrolünün belediye meclisine verilmesi için sunduğu önerge, Başkan Mansur Yavaş tarafından reddedilince tartışma çıktı. Yavaş “Yetkimi size gasp ettirmem” dedi.