DOKUZ8 GÜNDEM

Günden Kalan | İmamoğlu-Yıldırım buluşması bu Pazar!

AKP’li Mahir Ünal ile CHP’li Engin Altay vardıkları mutabakatı açıkladı: İmamoğlu – Yıldırım 16 Haziran saat 21.00’de Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi’nde bir araya gelecek. Tüm kanallarda canlı yayınlanacak. Moderatör İsmail Küçükkaya olacak.

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri’nde H Grubu’ndaki 4. maç için İzlanda’ya giden Türk Milli Takımı’ndan Emre Belözoğlu’na açıklama yaparken bir İzlanda taraftarı, tuvalet fırçası uzattı.

İstanbul Belediyesi iştiraki olan Kültür A.Ş.’nin, seçimlerden 1 ay önce tanesi 26 liradan 250 bin adet USB bellek aldığı tespit edildi. Sözcü’nün haberine göre baskı ve organizasyon işleriyle ilgili bir firmaya 18 milyon 903 bin liralık çek verildiği ortaya çıktı.

Türkiye, A Milli Futbol Takımının Reykjavik Havalimanı’nda maruz bırakıldığı muamele nedeniyle İzlanda’ya durumu kınayan nota verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’da yıl sonu itibarıyla 50 bin göçmenin sınır dışı edileceğini belirterek, bu konuda düzenin sağlanması için İstanbullulardan 6 ay süre istedi.

Afrika ülkesi Mali’nin Dogon köyüne yapılan saldırıda en az 100 kişi hayatını kaybetti.

İran’da futbol maçını stadyumda izlemeye çalışan kadınlara güvenlik güçleri saldırdı. Uluslararası Af Örgütü’nün İran araştırmacısı Mansoureh Mills saldırıyı kınayarak, “Bir kez daha İranlı yetkiler kadınlara basit bir futbol sevgisi yüzünden zulmediyor” dedi.